52ри. ДРЖАВЕН ОНЛАЈН ШАМПИОНАТ НА МАКЕДОНИЈА ВО ТРАДИЦИОНАЛНО
КАРАТЕ ВО КАТИ ЗА СЕНИОРИ-ЈУНИОРИ, КАДЕТИ И ДЕЦА
Почитувани,
Ни преставува чест што можеме да Ве инфорираме дека денес, на ден 9 јуни
2020 година се одржа 52от. Државен Онлајн Шампионат на Македонија во
традиционално карате во кати за сениори-јуниори, кадети и деца.
На шампионатот земаа учество 15 клубови со 93 натпреварувачи.
Шампионатот го отвори Проф. Венцислав Недев, претседател на МТКФ.
РЕЗУЛТАТИ ПО КАТЕГОРИИ И ВОЗРАСТИ:
СЕНИОРИ/ЈУНИОРИ-(КАТИ-мажи)
1. Спасе Стојанов-КК Шихан-Струмица
2. Петар Костов-КК Кавадарци
3. Зоран Бошковски-КК Фудо
3. Јанко Петков-КК Ипон
СЕНИОРКИ/ЈУНИОРКИ-(КАТИ -жени)
1. Мила Саздова-КК. Рабонички
2. Антонија Белазелкоска-КК Работни.
3. Берта Милевска-КК Фудокан
3. Јана Милевска – КК Фудокан
КАДЕТИ(КАТИ-мажи)
1. Максим Илиев – КК Шихан-Струмица
2. Ведран Андоновски-КК.Рабонички
3. Петар Илиевски-КК Скопје
3. Андреј Александров-КК Нишијама
КАДЕТКИ(КАТИ-жени)
1. Александра Стојановска-КК.Ших.
2. Ана Марија Ванчевска- КК Фудо
3. Ирена Маневска -КК Фудокан
3. Сашка Бошевска-КК Нишијама
ДЕЦА 12-13г. (КАТИ -мажи)
1. Иван Трпковски-КК Работнички
2. Слободанчо Костов-Кавадарци
3. Михаил Герасимовски-Скопје
3. Петар Боцевски-Скопје
ДЕЦА 12-13г. (КАТИ-жени)
1. Мила Младеновска КК Работнички
2. Ангелина Симиџиоска-КК Фудошин
3. Јана Илиевска-КК П.Партизан
3. Бојана Стојкова-КК Б.Јорга
ДЕЦА 10-11г. (КАТИ-мажи)
1. Матеј Мангаровски-КК Работнички
2. Филип Пасков-КК.Шихан-Струм.
3. Горазд Стојковски-КК Скопје
3. Борјан Синадиновски-КК.Работнички
ДЕЦА 10-11г. (КАТИ -жени)
1. Марта Димковска-КК Скопје
2. Галена Ристовска-КК Б.Јорга
3. Михаела Костова-КК Антигона 2
3. Мила Милански-КК Фудо
ДЕЦА 8-9г. (КАТИ -мажи)
1. Теодор Трпков-КК Скопје
2. Дамјан Петровски-КК.Б.Јорга
3. Марко Петров-КК Фудо
3. Виктор Манчевски-КК.Ј.Сандански
ДЕЦА 8-9г. (КАТИ -жени) син-кафејав
1. Камелија Недев-КК Работнички
2. Софија Јарчевска КК Нишијама
3. Ива Димковска КК Скопје
3. Ангела Благоев КК Б.Јорга
ДЕЦА 12-13г. (КАТИ -мажи)жолт-зел.
1. Милош Китановиќ-КК Шихан
2. Иван Илиевски-КК.Б.Јорга
3. Костантин Иоаану-КК Скопје
3. Марко Балгуров-КК Скопје
ДЕЦА 8-9г. (КАТИ -жени)жолт-зелен
1. Јана Хаџи Антоновска-КК Работнички
2. Леона Димитровски КК Нишијама
3. Стела Глигорова КК Скопје
3. Лаура Димитровски КК Нишијама